Aktualne ceny skupu owoców jagodowych w grupach – 26.09.2023

ceny w grupach

Pomimo że zbliżamy się do końca września, wybrane grupy producenckie nadal kupują owoce jagodowe i śliwki. Jak kształtują się już jesienne ceny?

Trwają jeszcze zbiory malin i truskawek w tunelach. Koniec września to niezbyt atrakcyjne ceny truskawek. Zwłaszcza, gdy uświadomimy sobie ogromne inwestycje w tunele, które idą nie w setki tysięcy, a już w miliony złotych. Ceny w grupach są równe najniższym cenom hurtowym. Truskawki na rynku w Broniszach można sprzedać maksymalnie po 20,00 zł/kg.

Znacząco nie różnią się także ceny malin. Na rynku hurtowym kosztują one aktualnie około 25,00 – 26,00 zł/kg. Maliny tunelowe w grupach kosztują tyle samo. W jednej z grup z zagłębia grójeckiego stawki prezentują się następująco:

  • truskawki   – 15,00 zł/kg
  • maliny        – 26,00 zł/kg
  • borówki      – 23,00 zł/kg

W cennikach znajdziemy także śliwki. W tym momencie zbiory ostatnich odmian zostały już zakończone. Mówimy zatem wyłącznie o dostawach śliwek z chłodni. Obecnie na rynkach hurtowych owoce te można sprzedać za 1,00 – 1,50 zł na kilogramie drożej. Ta sama grupa oferuje za śliwki następujące stawki:

 

  • odmiany fioletowe (+ 32mm)   – 2,60 zł/kg
  • Węgierka (+24 mm)                   – 2,70 zł/kg

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here