Maliny: Wysokie ceny skupu w Serbii i w Bośni

maliny

Na Bałkanach coraz więcej zakładów zaczyna skupować i mrozić maliny. Ceny są zbliżone do prognozowanych i satysfakcjonują plantatorów. Krajowi producenci zadają sobie pytanie, jak będą kształtowały się ceny w Polsce?

Poniższe zdjęcia przedstawiają cenniki skupu malin z dnia 17 czerwca 2021 roku. Pierwszy przedstawia ceny w Serbii, a drugi w Bośni i Hercegowinie.

Jedna z serbskich mroźni kupuje Willamette i Polka po 250 dinarów – 9,79 zł/kg. nieco droższa jest odmiana Miker, 270 dinarów – 10,57 zł/kg. Najdrożej są skupowane maliny ekologiczne bo po 300 dinarów – 11,74 zł/kg.

Podobnie kształtują się ceny w Bośni. Odmiana Willamette jest skupowana po 4,10 KM – 9,53 zł/kg. Natomiast odmiana Miker po 4,20 KM – 9,76 zł/kg.

Wobec częstych informacji o zapotrzebowaniu na maliny do mrożenia oraz o cenach skupu na Bałkanach polscy producenci zastanawiają się nad przebiegiem nadchodzącego sezonu. Jest bardzo prawdopodobne i logiczne, że ceny w Polsce będą znacznie wyższe niż w ubiegłym roku. Niemniej pesymiści są zdania, że branża przetwórcza będzie oferowała możliwie jak najniższe ceny.

ceny malin w Serbiiceny malin w Bośni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here