Przed nami ciepłe dni, ale w przyszłym tygodniu pojawią się przymrozki

kwitnienie grusz

Przed nami bardzo ciepłe noce i dni. Niestety, w przyszłym tygodniu czeka nas większe ochłodzenie i przymrozki.

Jeszcze w niedzielę i poniedziałek do Polski płynąć będzie ciepłe powietrze. W niedzielę i poniedziałek na wschodzie, południu, w centrum oraz na Warmii, Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Kujawach temperatura w ciągu dnia przekroczy nawet 20 stopni Celsjusza i miejscami między Toruniem, Grudziądzem, Mławą, Warszawą, Kozienicami, Sandomierzem zobaczymy nawet +22 stopnie Celsjusza w cieniu.

W tych regionach na niebie gościć ma słońce w dzień i księżyc w nocy, zatem noce będą rześkie, ale już nie zimne. W niedzielę o świcie od 3 do 6 stopni, zaś w poniedziałek o poranku od 9 do 12 stopni powyżej zera.

Nieco inna sytuacja mieć będzie na zachodzie kraju. Tutaj w niedzielę i poniedziałek dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Poprzez chmury w dzień temperatura wzrośnie maksymalnie do 15-18 stopni, ale dzięki chmurom noce ciepłe nawet na poziomie 10-13 stopni przez dwie noce z rzędu.

Niestety, od środy nastąpi znaczne ochłodzenie. Na termometrach nocami pojawią się przymrozki do -2 stopni, zaś w ciągu dnia możemy liczyć na 8-12 stopni. Najzimniej będzie w środę i czwartek oraz w piątek o świcie. Od soboty stopniowe ocieplenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here