Truskawki. 1 gospodarstwo – 40 000 klientów?

Czy jeden producent truskawek może przyciągnąć do swojego gospodarstwa 40 tys. klientów w ciągu jednego sezonu? Jest to możliwe w Holandii, gdzie w miejscowości Horst działa Het Aardbeienland, czyli truskawkowy park tematyczny, gdzie można samodzielnie zebrać na plantacji truskawki, ale i doświadczyć wielu atrakcji.

Właścicielem Het Aardbeienland jest Hay Soberje, który posiada 4 hektarowe gospodarstwo, w tym 7500 m kw. szklarni. Jednak najważniejszy jest park tematyczny poświęcony truskawkom, który przyciąga ok. 40 tys. odwiedzających i klientów, w sezonie trwającym od kwietnia do września. Truskawkowa kraina tak zyskała na popularności w ostatnich latach, że pozwala plantatorowi na sprzedawanie całej produkcji owoców na miejscu -150 ton truskawek.

Truskawkowy park tematyczny, który jest zaprojektowany, aby przyciągać dzieci i dorosłych, otwarto w 1998 r., Jednak tradycja rodzinna związana z produkcją truskawek sięga 1957 roku. Het Aardbeienland to przede wszystkim bajkowa scenografia, na każdym kroku nawiązująca do truskawek, ale także liczne atrakcje, w tym: sklep, muzeum, szklarniowe i polowe plantacje truskawek, place zbaw, skwerki, bar oraz ścieżki edukacyjne. Truskawkowy park tematyczny to miejsce, które nie tylko pozwala sprzedać truskawki bezpośrednio z gospodarstwa (można je zbierać tylko przez 2 godz. dziennie), ale i zatrzymać klientów na dłużej (zwiedzanie zajmuje ok. 3,5-4 godz.)…ale także dodatkowo zarobić na ich wizytach, gdyż wstęp do Het Aardbeienland to wydatek 9,80 euro za osobę dorosłą oraz 7,90 euro za dziecko.

Zobacz także film z parku

Ważnym elementem parku jest lokalny sklep i bar (dostęp do nich nie wiąże się z opłatą), gdzie można skosztować dań z truskawkami (ciasta, lody, musy, soki, sałatki), a w sklepie kupić sadzonki, przetwory i przedmioty nawiązujące do truskawek.

Het Aardbeienland niemal co roku zyskuje kolejne atrakcje, zatem stali klienci ciągle mogą poczuć się czymś zaskoczeni i chętnie co roku do niego powracać . Truskawkowy park tematyczny w Horst nie tylko przynosi zyski właścicielowi, ale jest także często nagradzany i wyróżniany m.in. jako najlepszy przedsiębiorca rolny w Holandii, czy najlepsze miejsce do odwiedzenia w tym kraju.

Chcesz dowiedzieć się więcej o owocach miękkich? Zapoznaj się z ciekawymi artykułami w bezpłatnej aplikacji na smartfony – AUDIO SAD, w której to lektor czyta dla Ciebie tekst. Aplikację na system Android można pobrać ze sklepu Play, a na system iOS z App Store

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here