Ceny Konferencji. Sprzedaż na rynku hurtowym czy na sortowanie?

konferencja

Sadów gruszowych w Polsce przybywa. W związku z tym sadownicy coraz więcej uwagi będą poświęcali rynkowi i cenom gruszek. Gdzie dziś lepiej sprzedać owoce?

Na rynkach hurtowych maksymalna cena, jaką możemy obecnie uzyskać za gruszki odmiany Konferencja to 3,50 zł/kg (70 zł za 20-kilogramową skrzynkę). Cena ta dotyczy owoców najwyższej jakości. Nie zapominajmy o loteryjności i niskiej płynności handlu na rynkach hurtowych. W związku z tym cena transakcyjna częściej będzie o kilka złotych na skrzynce niższa.

Jeśli chodzi o grupy producenckie to Konferencja kupowana jest nieprzerwanie od zbiorów. Obecnie cena zakupu na sortowanie waha się od 2,60 do 3,00 zł/kg w zależności od podmiotu. Stawka ta dotyczy gruszek powyżej 60 milimetrów średnicy.

Zatem, jeśli mamy możliwość sprzedaży naszych gruszek po 3,00 zł/kg i dysponujemy owocami dobrej jakości to sprzedaż do grupy producenckiej bez wątpienia będzie lepszym kanałem zbytu. Będzie to odpowiednik 60 zł za skrzynkę.

Warto pamiętać, że wyjazd na rynek hurtowy wiąże się z kosztami paliwa, biletu i naszego czasu. A nadal nie mamy pewności, czy sprzedamy owoce po cenie, jakiej oczekujemy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here