Jak przebiega sprzedaż czereśni na rynku w Broniszach?

sprzedaż czereśni

Wczorajszy dzień był bardzo udany, jeśli chodzi o sprzedaż czereśni. Zadecydowała o tym pogoda. Niemniej zbiory powoli mają się już ku końcowi i podaż będzie stopniowo spadać.

Jeśli chodzi o podaż czereśni to na rynku dominują obecnie odmiany Staccato i Sweetheart. Ostatnie dni to w przypadku dobrej jakości ceny na poziomie 160 – 180 zł za 15-sto kilogramowy plastik (10,60 – 12,00 zł/kg). Równocześnie, w zależności od jakości spotkaliśmy się z wyższymi i niższymi stawkami. Sprzedaż w trwającym tygodniu jest zdaniem sadowników płynna.

Wczoraj z powodu opadów deszczu podaż czereśni (ale również pozostałych owoców) była znacznie niższa. W efekcie sprzedający sadownicy szybko podnieśli ceny najczęściej do 15,00 – 16,00 zł/kg. Dziś rano sytuacja wyglądała podobnie, a maksymalne ceny wywoławcze za czereśnie najwyższej jakości wynosiły 20,00 zł/kg

Niemniej podaż czereśni w najbliższych dniach już znacząco nie wzrośnie. Większość plantatorów informuje, że zbiory z tradycyjnych sadów bez osłon są już na ukończeniu. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu na rynku będzie coraz więcej czereśni z chłodni oraz spod osłon. W tym wypadku należy spodziewać się dwóch poziomów cen z korzyścią dla owoców spod osłon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here