Można uzyskać wyższe ceny za Red Jonaprinca na eksport i obieranie

red jonaprince

Ceny Red Jonaprinca jako odmiany, która dominuje w produkcji statystycznie dotyczą największego odsetka polskich sadowników. Aktualnie spotkamy się z przedsiębiorcami, którzy oferują za niego nieco wyższe ceny.

Przez kilka tygodni w przypadku jabłek tytułowej odmiany powyżej 70 mm dominowały stawki na poziomie 1,30 zł/kg. Następnie w efekcie systematycznych wzrostów cen jabłek przemysłowych oraz jabłek na obieranie wzrosły one do 1,40 a w ostatnich dniach do 1,50 zł/kg. Wzrosty cieszą, ale sadownicy oczywiście chętniej sprzedawaliby po jeszcze wyższych cenach.

Kilka dni temu informowaliśmy, że w przypadku zakupów Red Jonaprinca za wagę w skrzyni dominują stawki na poziomie 1,10 zł/kg. Biorąc pod uwagę oferty zakupu na obieranie na poziomie 1,00 zł nie jest to oferta poważna. Co więcej potwierdziliśmy u mniejszych przetwórców, stawki na poziomie 1,10 zł/kg. Produkty powstałe po procesie obierania (kostka, ¼ jabłka, ⅛ jabłka) trafiają przede wszystkim do krajów Europy Zachodniej.

W przypadku sprzedaży „Princa” na sortowanie, obecnie dominują stawki na poziomie 1,40 – 1,50 zł za kilogram jabłek powyżej 70 mm. Oczywiście średnia z sortowania partii jest niższa. Niemniej spotkamy się z nielicznymi przedsiębiorcami, którzy dziś kupują partie wysokiej jakości jabłek po 1,50 za każdy kilogram. Jabłka te zostaną wyeksportowane również na zachód Europy. Miejmy nadzieje, że w kolejnych miesiącach będziemy obserwowali systematyczne wzrosty cen. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here