765×100-Greensort

Spadek produkcji owoców w Rosji

Jabłka w dyskoncie

Analitycy firmy marketingowo-konsultingowej Global Reach Consulting (GRC) na podstawie oficjalnych danych rosyjskiej federalnej służby statystyki stwierdzili, że w ubiegłym roku dynamika produkcji sadowniczej w Rosji wykazała po raz pierwszy od 2010 roku spadek produkcji.


W porównaniu do 2014 roku spadek zbiorów owoców z drzew i krzewów wyniósł około 100 tys. ton (3,1%). Statystyki wskazują, że głównymi producentami owoców w Rosji pozostają małe prywatne gospodarstwa, na które przypada ponad 76% zbiorów. Profesjonalni producenci dostarczają tylko 21-22% tych produktów.

Największymi centrami produkcji sadowniczej są nadal federalne okręgi: nadwołżański, centralny i południowy. Stąd pochodzi około 73% produkcji sadowniczej.

Za przyczynę spadku zbiorów analitycy GRC uznają zmniejszenie ogólnej powierzchni upraw sadowniczych oraz obniżenie się urodzajności upraw.

za: rbc.ru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności