Chciał kupić nawozy, a stracił 11 tysięcy złotych

nawóz

Oszuści na popularnych portalach sprzedażowych oferują asortyment w atrakcyjnej cenie. Zachęcające ogłoszenie znalazł mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Pośrednik zagwarantował sprzedaż nawozu w dobrej cenie. Pokrzywdzony wpłacił pieniądze na konto wskazane przez pośrednika, który jednak nie przekazał ich firmie realizującej zlecenie. W ten sposób mieszkaniec powiatu garwolińskiego stracił ponad 11 tysięcy złotych.

Kilka dni temu do Posterunku Policji w Trojanowie zgłosił się mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który został oszukany. Mężczyzna złożył zamówienie na nawóz na jednym z portali sprzedażowych. Kiedy towar dojechał, pokrzywdzony zrobił przelew na kwotę ponad 11 tys. zł. Kierowca, który przywiózł nawóz skontaktował się ze swoim szefem. Wtedy okazało się, że zapłata nie dotarła na konto firmy. Choć pośrednik w sprzedaży otrzymał pieniądze za towar, nie przekazał ich firmie realizującej zamówienie. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprzedający otrzymał zlecenie od tego samego pośrednika. Firma otrzymała od niego potwierdzenie wykonania przelewu. Po weryfikacji w banku okazało się, że potwierdzenie to było podrobione.

Sprawę wyjaśnią policjanci, którzy apelują o zachowanie ostrożności. Transakcje związane z zakupami, w szczególności dokonywanymi za pośrednictwem Internetu, zawsze powinny wzbudzać naszą czujność. Radzimy: kupuj u sprawdzonych, wiarygodnych sprzedawców, unikaj pośredników, uważaj na tanie oferty i atrakcyjne okazje – oszust lubi kusić ceną, stosuj zasadę ograniczonego zaufania do rozmówców/ konsultantów telefonicznych. Jeśli nie ufasz sprzedawcy, płać tylko przy odbiorze.

Źródło: policja mazowiecka

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here