Gmina Samborzec: Sadownicy z trzech miejscowości notują straty po wczorajszym gradobiciu

Wczoraj informowaliśmy o pierwszym lokalnym (ale poważnym w skutkach) gradobiciu w gminie Samborzec w zagłębiu sandomierskim. Docierają do nas kolejne informacje, a sadownicy nadsyłają zdjęcia efektów wczorajszej burzy z gradem.

Pani Elżbieta z miejscowości Gorzyczany informuje, że grad padał wczoraj około godziny 16:00. Zjawisko jak zwykle trwało stosunkowo krótko, czyli 10 – 15 minut. Niestety, tak krótki czas wystarczy, aby gradziny uszkodziły większość zawiązków. Jak widzimy na zdjęciach, opad był na tyle intensywny, że strącił liście z drzew.

Jak relacjonuje nasza rozmówczyni, po rozmowach z okolicznymi sadownikami można powiedzieć, że wczorajsze gradobicie dotknęło miejscowości: Gorzyczany, (nie całe) Bystryjowice, oraz (nie całe) Chobrzany. Zatem tradycyjnie było to zjawisko bardzo lokalne. Zdecydowanie najbardziej ucierpiała wieś Gorzyczany, ponieważ tam grad padał najdłużej i opad był najbardziej intensywny. Na fotografiach kwatera odmiany Piros w miejscowości Gorzyczany, za które bardzo dziękujemy.

GradobicieGradobicieGradobicieGradobicieGradobicieGradobicieGradobicieGradobicie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here