Halyomorpha halys także w Wielkiej Brytanii

cimice asiatica

Wielka Brytania dołącza do listy krajów, w których zaobserwowano inwazyjnego szkodnika – Halyomorpha halys. 

FreshPlaza podaje, że w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy złapano owada odpowiedzialnego za dziesiątkowanie upraw jabłek, gruszek i owoców jagodowych na całym świecie.

Inwazyjny szkodnik Halyomorpha halys został złapany za pomocą pułapki feromonowej w rezerwacie przyrody Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Essex, jednym z punktów monitorowania.

Dr Glen Powell, entomolog z NIAB EMR, wyjaśnia: „Odkrycie latającego dorosłego osobnika tego gatunku dowodzi, że szkodnik jest obecny w Wielkiej Brytanii i potwierdza obawy, że owady mogą aktywnie rozprzestrzeniać się w poszukiwaniu partnerów i roślin żywicielskich w tym sezonie i w następnych latach”.

Zespół NIAB EMR szuka teraz śladów kolonii, aby sprawdzić, czy gatunek rozmnażał się przed zimowaniem. Jeśli takie dowody zostaną odkryte, istnieją obawy, że owady mogą pojawić się w większej liczbie w przyszłym roku, zwiększając potencjalne szkody w uprawach w Wielkiej Brytanii.

Źródło: freshplaza.com, fot. nextquotidiano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności