Jabłka przemysłowe – aktualne ceny na skupach i zakładach

ceny jabłek przemysłowych na skupach

Ceny jabłek przemysłowych są ponad dwukrotnie wyższe niż przed rokiem. Jakie stawki oferowały przetwórnie w pierwszym tygodniu grudnia?

W pierwszym tygodniu grudnia, zakłady przetwórcze oferowały za jabłka przemysłowe najczęściej od 0,85 do 0,91 zł/kg. Przed tygodniem było to od 0,83 do 0,90 zł/kg. Widzimy więc, że przede wszystkim najniższe oferty zostały nieco skorygowane w górę do dominujących cen.

Na punktach skupu nadal najczęściej spotkamy się z cenami od 0,80 do 0,82 zł/kg. W przypadku sprzedaży całego zestawu można otrzymać maksymalnie 0,85 zł/kg. Od jakiegoś czasu ceny są stabilne, a na punktach skupu i zakładach panuje bardzo mały ruch.

Obok cotygodniowych cen jabłek deserowych, eksperci Ministerstwa Rolnictwa analizują również ceny jabłek przemysłowych. Jednak w tym wypadku monitorowane są ceny na zakładach w poszczególnych województwach.

Widzimy wyraźnie, że wartości, jakie uzyskują przedsiębiorcy zajmujący się handlem są wyjątkowo wyrównane. W efekcie tak samo wyrównane są ceny na licznych punktach skupu w kraju. Szczyt okresu przetwórstwa jest już za nami. W związku z tym nie powinniśmy oczekiwać już znaczących zmian na rynku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here