Krzysztof Czarnecki: Kłopoty z zatrudnieniem to dramat także dla Ukraińców

krzysztof czarnecki

Spotkaliśmy się dziś z Krzysztofem Czarneckim, wiceprezesem Związku Sadowników RP w miejscowości Bronisławka, niedaleko Mszczonowa. Rozmawialiśmy przede wszystkich o obecnych problemach z zatrudnianiem pracowników z Ukrainy. 

Sad, w którym nagrywaliśmy położony jest w najwyższym punkcie całego rejonu, więc uszkodzenia przymrozkowe nie są tam duże. Jednak już kilka kilometrów dalej sadownicy mówią już o znaczących szkodach.

Obecnie mamy chwilową ulgę, jeśli chodzi o wodę, ponieważ spadły deszcze. Nie wiadomo, jednak, jak potoczy się dalej sytuacja. Przy takim deficycie, jak był tej wiosny, braki nie zostały uzupełnione. Jeśli deszcze nie będą regularne, po ociepleniu znowu może wrócić susza.

Jednak największy problem, z jakim stykają się obecnie sadownicy, a także producenci truskawek, to kłopoty z dostępnością pracowników. Mimo wielu medialnych doniesień nadal nie wiadomo, czy będzie ich wystarczająca liczba, a także jakich zasad będzie trzeba przestrzegać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności