Niestety, przymrozki już niemal pewne. Przed nami kilka poranków na minusie

przymrozki 2024

Przed nami ochłodzenie. W przyszłym tygodniu przymrozki pojawią się zarówno przy gruncie, jak i na wysokości 2 metrów. Zanim nadejdą zimne noce wystąpią też silne wiatry. 

Do Polski zmierzają już masy powietrza arktycznego z dalekiej północy, które zwiastują duże ochłodzenie. Początkowo, bo w niedzielę i we wtorek, będziemy mieli do czynienia z bardzo silnym wiatrem w porywach do 70 km/h, a lokalnie powieje jeszcze mocniej. Silny wiatr znacznie utrudni owadom zapylanie kwiatów.

Silne wiatry zakończą się w nocy z wtorku na środę zapowiadając zimne noce.

O ile w środę o poranku przymrozki, jeśli się pojawią, to głównie przy gruncie na zachodzie i północy kraju. Natomiast od czwartku do niedzieli w wielu regionach kraju temperatura spadnie do -2/0 stopni, a przy gruncie lokalnie odnotujemy nawet -5 stopni Celsjusza.

Biorąc pod uwagę postęp wegetacji, a także odgrzanie się lądu oraz wód Morza Bałtyckiego, w tym roku mamy do czynienia z wcześniejszymi zimnymi ogrodnikami.

Niestety, sady są pełnym rozkwicie, co rodzi bardzo duże obawy. Jeśli przymrozki wystąpią na tym etapie, może dojść do bardzo dużych uszkodzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here