Oferta i ceny śliwek na rynku hurtowym w Broniszach

sliwki na broniszach

Wczoraj na rynku hurtowym w Broniszach pod względem podaży zdecydowanie dominowały śliwki. Wśród nich odmiana Cacanska Lepotica, którą sadownicy sprzedawali po najniższych cenach.

Sadownicy, którzy wczoraj sprzedawali swoje owoce na rynku informują, że w przypadku śliwek dominowała odmiana Cacanska Lepotica. Jej cena znacząco spadła w ostatnich dniach. Wczoraj podaż była na tyle duża, że ceny wywoławcze wynosiły 1,25 zł/kg, a transakcyjne nierzadko spadały do poziomu 1,00 zł/kg.

Są to bardzo niskie stawki, jak na dzisiejsze realia produkcji. Poza tym, są one jeszcze nieco niższe niż ceny w lokalnych grupach producenckich. Zwłaszcza, że ponosimy dodatkowe koszty. W większości grup cena wynosi 1,20 zł/kg.

W sprzedaży są jeszcze ostatnie partie odmiany Kalipso, które cieszyły się większym zainteresowaniem kupujących. Można je było stosunkowo szybko sprzedać po 1,50 zł/kg. Detaliści, którzy handlują odmianą chętnie po nią wracają ze względu na wyjątkowy smak, który doceniają ich klienci. W podobnych cenach sprzedawana jest Ulena.

W sprzedaży pojawiają się także pierwsze partie odmiany Jubileum oraz ostatnie partie Cacanskiej Rany (z chłodni). Obie są sprzedawane po 2,00 – 2,50 zł/kg. Niskie ceny za owoce wysokiej jakości wynikają z bardzo dużej podaży śliwek. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here