Komunikaty-Sadownicze-NOWY-765-100

Rosja oczekuje zakazu eksportu śliwek z niektórych regionów Mołdawii

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej (Rossielhoznadzor) poprosiła stronę mołdawską o zaprzestanie wystawiania certyfikatów fitosanitarnych przesyłkom śliwek wysyłanym z dwóch mołdawskich regionów.

Rosjanie wezwali Państwową Agencję Bezpieczeństwa Produktów Żywnościowych (ANSA) Mołdawii do wstrzymania wydawania certyfikatów fitosanitarnych na partie śliwek wysyłanych przez firmy pracujące w dwóch rejonach tego kraju – kantemirskim i jałowieńskim. Powodem wystąpienia strony rosyjskiej jest „niemożność zapewnienia przesyłkom z tych regionów bezpieczeństwa fitosanitarnego”. Chodzi o kwarantannowy w Rosji patogen Monilinia laxa stwierdzany przez inspektorów Rossielhoznadzoru na śliwkach pochodzących z tamtych rejonów sadowniczych.
 
Dyrektor ANSA George Gaber oświadczył, że wystąpienie Rossielhoznadzoru zostanie potraktowane poważnie i sprawa będzie szczegółowo zbadana. Jego zdaniem w partiach owoców dotąd badanych, na które certyfikat wydano, nie stwierdzano obecności patogenu niepokojącego rosyjską inspekcję.
 
Za: infotag.md
 
PG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności