Silne wiatry, zamiecie piaskowe, susza. Poprawy pogody nie widać

wiatr

Za nami bardzo wietrzna doba, która oprócz szkód wiatrowych przyniosła ogromne zamiecie i burze piaskowe rodem znad Sahary.

Wietrznie będzie zarówno dzisiaj jak i w sobotę. Przeważnie porywy wiatru nie przekroczą 50 km/h. Jednak w sobotę na wschodzie, północy i w centrum pojawią się słabe, krótkie przelotne opady, podczas których może powiać do 70 km/h.

Od niedzieli na 2 dni zrobi się zimno, z nocnymi przymrozkami. W poniedziałek na północnym wschodzie nawet -5 stopni Celsjusza. W niedzielę osłabnie również wiatr, do tego stopnia, że będzie zupełnie bezwietrznie.

Od niedzieli do wtorku jeszcze chłodno, ale sucho. Od wtorku zacznie do nas płynąć ciepłe i bardzo suche powietrze znad Grecji, Tunezji, Egiptu. W rezultacie niebo stanie się bezchmurne, a na termometrach zobaczymy od 13 do 20 stopni Celsjusza.

W górach pojawi się silny, suchy wiatr halny. Wietrznie i sucho będzie do końca miesiąca, a to oznacza, że na wschodzie i południu kraju październik zapisze się jako najsuchszy w całej historii pomiarów z opadami poniżej 2 mm.

 

fot. Cezary Dałkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here