T.B. Fruit kończy działalność w Polsce?

tb fruit

Firma T.B. Fruit kończy działalność w naszym kraju. Przekazano nam informację, że wszyscy pracownicy dostali wypowiedzenia. Sprawa staję się międzynarodowym przestępstwem, a w grę wchodzą dziesiątki milionów euro.

Zarówno pracownicy produkcji, administracji i kadry kierowniczej tytułowej firmy otrzymali wypowiedzenia umów o pracę. Spółka Alivare, która dzierżawiła zakład w Annopolu również kończy działalność. Można potocznie powiedzieć, że firma ukraińskiego oligarchy „zwija się” z Polski. Ten potoczny zwrot idealnie pasuje do zaistniałej sytuacji. Dostawcy są oburzeni, ponieważ niezapłacone zobowiązania idą w dziesiątki milionów złotych.

To nie koniec problemów tej firmy. Organy ścigania potwierdzają plotki o malwersacjach na koncentracie jabłkowym. Jakiś czas temu krążyły pogłoski, że w magazynach przetwórni zamiast koncentratu znajduje się woda, ale nikt w to nie wierzył. Śledczy potwierdzają, że jedna z zachodnich firm przetwórczych kupiła od firmy TB Fruit znaczą ilość koncentratu jabłkowego i zapłaciła za niego z góry. Fizycznie został on sprzedany innej firmie. 

Obok zarzutów o pranie pieniędzy  i wyprowadzanie kapitału poprzez spółki w rajach podatkowych służby chcą oskarżyć firmę również o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Stowarzyszenie poszkodowanych obejmuje już 38 firm i trzech pracowników, łączne zobowiązania przekraczają 10 000 000 zł.

Sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Pojawiają się nowe tropy i nowe dowody. Poszkodowani nie mają złudzeń, jest ta międzynarodowa afera, a w grę wchodzą dziesiątki o ile nie setki milionów euro. Już w tym momencie można zadawać pytania czy dostawcy otrzymają zaległe pieniądze? Co stanie się z istniejącymi zakładami firmy w Polsce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here