Turecki „sadownik” chce zaistnieć w europejskich sadach

hattat-ciagnik-sadowniczy

Turecka marka ciągników Hattat nie jest jeszcze w Polsce dobrze znana, chociaż pojawiała się na targach rolniczych i sadowniczych. Firma chce zwiększyć sprzedaż w Unii Europejskiej i z tego powodu oferuje ciągniki sadownicze z nowym silnikiem spełniających normę Stage V.

Na targach Agritechnica 2023 w Hanowerze obok większych ciągników rolniczych turecka firma zaprezentowała także ciągniki specjalistyczne. Seria B3000 będzie w całości bazować na mniejszym silniku F28 w całej jego rozpiętości mocy, czyli od 58 do 102 KM – łącznie turecki producent ma w ofercie 5 modeli. 

Czym wyróżnia się nowy silnik? Warto wspomnieć, że otrzymał on nagrodę DIESEL OF THE YEAR 2020. Ma pojemność 2,8 litra i maksymalny moment obrotowy 375 Nm oraz spełnia normę Stage V. Poza tym jest łatwy w konserwacji, a okresy wymiany oleju wynoszące 600 godzin, pozwalają obniżyć koszty operacyjne. Jest też podatny na tuning. 

W każdym modelu w serii B3000 znajdziemy przekładnię biegów 12×12, dwutarczowe sprzęgło, prędkość maksymalną 37 km/h, elektrohydraulicznie załączaną blokadę i napęd 4×4 oraz wałek tylny 540/540E (w najmocniejszych wariantach także przedni 1000). Bez zmian jeżeli chodzi o pompę: 45 litrów na godzinę i 19 Mpa w przypadku wyjść 2 lub 3 pary dla modeli bez SCR oraz 4 dla najmocniejszych.

zdjęcia: Grzegorz Szularz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here