Grójec: Aktualne ceny drzewek gruszy

materiał szkółkarski

Ilość oferowanych drzewek grusz jest nieco większa niż w przypadku śliw i znacznie większa niż w przypadku wiśni. Niemniej sadownik, który chciałby kupić duże ilości drzewek wysokiej jakości, miałby problem z ich skompletowaniem.

Najwięcej zapytań ze strony kupujących dotyczy Konferencji. Również produkcja drzewek jest największa w przypadku tej odmiany. Za drzewka dwuletnie trzeba zapłacić od 12 do 15 złotych za sztukę. Drzewka jednoroczne kosztują od 7 do 8 złotych. Spotkamy także znacznie tańszy i gorszy materiał drugiej kategorii sprzedawany po 4 – 5 złotych za sztukę.

Szkółkarze przyznają, że produkcja drzewek Konferencji w Polsce z roku na rok się zwiększa. Tak samo jest z popytem na materiał szkółkarski. Grusze dobrze się sprzedają w tym sezonie od jesieni. W związku z tym zakupienie obecnie kilku czy kilkunastu tysięcy sztuk na większa kwaterę będzie problematyczne z punktu widzenia sadownika. Zwłaszcza jeśli mówimy o materiale najwyższej jakości.

W sprzedaży są również odmiany uprawiane na znacznie mniejszą skalę. Faworytka (8 – 10 zł/szt.), Bonkreta Williamsa (9 zł/szt.), Lukasówka (9 – 10 zł/szt.) i General Leclerc (9 zł/szt.). W ich przypadku oferowane ilości są dosyć małe.

 

drzewko konferencji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here