Kto zostanie nowym Ministrem Rolnictwa? Media typują kolejnego kandydata

minister rolnictwa

Od kilku tygodni mówi się o planowanej rekonstrukcji rządu. Stanowisko ma stracić między innymi Grzegorz Puda. Czy sprawdzą się doniesienia mediów?

Co jakiś czas pojawiają się plotki o nadchodzących zmianach na stanowisku Ministra Rolnictwa. Najpierw typowano powrót Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Teraz pojawił się nowy kandydat. Jak informuje portal wpolityce.pl na fotelu Ministra Rolnictwa ma zasiąść Henryk Kowalczyk, poseł partii rządzącej. Pozostałe zmiany w rządzie mają zostać ogłoszone pod koniec przyszłego tygodnia. O jesiennej rekonstrukcji rządu mówi się od sierpnia.

Jeśli doniesienia te okażą się prawdziwe to nowym ministrem będzie matematyk. Henryk Kowalczyk uczył matematyki przez 11 lat w Zespole Szkół Rolniczych. Następnie przez wiele lat był samorządowcem i posłem. Co ciekawe głosował przeciwko „piątce dla zwierząt”. Był z tego powodu zawieszony w prawach członka partii do listopada 2020 roku.

Grzegorz Puda zastąpił na tym stanowisku Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Ministrem jest od roku i 8 dni. Jest ostro krytykowany przez samych rolników i szereg organizacji rolniczych. Wcześniej pojawiały się plotki o powrocie poprzedniego ministra na stanowisko. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here