Niedobór kierowców zmusza do zmian przepisów

naczepa tira

Niedobór zawodowych kierowców jest w Stanach Zjednoczonych na tyle duży, że rząd federalny zdecydował się na zmianę przepisów. Teraz młodsze osoby będą mogły pracować w branży. Czy Europę czeka podobny kryzys?

Pogłębiający się niedobór kierowców zawodowych i kolejna fala pandemii sprawiły, że problem za oceanem przybrał poważne rozmiary. Niedobór był na tyle duży, ze w sklepach w Stanach Zjednoczonych zaczęło brakować towarów. To zmusiło rządzących do zmiany przepisów.

Co ciekawe w Stanach zawodowym kierowcą ciężarówki można zostać dopiero po ukończeniu 21 lat. Rząd federalny zmienił te przepisy tak, aby już po ukończeniu 18 lat chętni mogli rozpoczynać kursy i pracować w transporcie międzystanowym. Zmiana przepisów ma szybko wypełnić pogłębiającą się lukę w zawodzie. Z podobnymi problemami mierzą się kraje europejskie.

Według autorów pomysłu dzięki temu rozwiązaniu amerykańska gospodarka zyska około 3000 nowych kierowców. Chętni po przejechaniu 400 godzin z doświadczonym kierowcą będą mogli samodzielnie prowadzić ciężarówki na trasach międzystanowych. Jednak dotyczyć ich będą pewne ograniczenia. Limit prędkości do 65 mil na godzinę (104 km/kh) i jazda z kamerą.

źródło: freshfruitportal.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here