Plantatorzy malin złożyli 17,6 tys. wniosków o wsparcie

wsparcie dla plantatorów malin

Do tej pory 17,6 tys. wniosków o wsparcie od plantatorów malin oraz 50,3 tys. wniosków o pomoc od producentów zbóż i roślin oleistych zostało zrejestrowanych w biurach powiatowych ARiMR. Nabory zakończyły się 31 października. Nie są to dane ostateczne, te będą znane w ciągu miesiąca.

Wsparcie dla producentów malin

Dokumenty można było składać osobiście w biurach powiatowych ARiMR właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta malin. Można byłe je również wysłać drogą pocztową, przez platformę ePUAP lub skorzystać z usługi mObywatel. Na razie zrejestrowanych zostało 17,6 tys. wniosków. Nie są to dane ostateczne, te będą znane w ciągu miesiąca, kiedy minie czas na wpłynięcie dokumentów wysłanych pocztą.

O pomoc mogli ubiegać się producenci malin, którzy prowadzą działalność jako mikro-, małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa; mają nadany przez ARiMR numer identyfikacyjny, i którzy w 2023 r. złożyli wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich. Dofinansowanie nie przysługuje jednak tym, którzy w związku ze stratami spowodowanymi przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne złożyli wnioski w naborze trwającym od 6 do 20 października 2023 r.

Wysokość wsparcia będzie wyliczona jako iloczyn deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich powierzchni upraw malin i stawek, które wynoszą:

  • 2 500 zł na 1 ha powierzchni upraw malin, jeśli ubiegający się o wsparcie nie skorzystał z dofinansowania w ramach innego naboru ogłoszonego w tym roku w związku z wystąpieniem klęsk;
  • 1 250 zł na 1 ha powierzchni upraw malin, do których plantator złożył wniosek o udzielenie pomocy w związku ze szkodami wynoszącymi od 30 do 70 proc.

Dofinansowaniem może być objęte maksymalnie 10 hektarów upraw malin.

Więcej informacji – otwórz

Źródło: ARIMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here