Popyt na jabłka chwilowo zmniejszył się z powodu…

bronisze rynek hurtowy

… nowalijek. Zazwyczaj mówi się, że popyt na jabłka maleje w momencie, kiedy na rynku pojawiają się pierwsze truskawki. Ale również, jak co roku pierwsze warzywa także cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów. W efekcie popyt na jabłka nieco spada…

Znaczny spadek cen jabłek, jaki obserwujemy w tym tygodniu jest przyczyną zmniejszenia się popytu ze strony konsumentów. Popyt przeniósł się zdecydowanie w stronę nowalijek. Jak co roku pierwsze warzywa cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Efekt ten zwiększa sezonowość, ponieważ jabłka są w sprzedaży cały czas.

Sałata, nać pietruszki, szczypiorek, cebula dymka i inne warzywa królują obecnie na targowiskach. Co więcej, jak dowiadujemy się z rozmowy z przedsiębiorcom zajmującym się handlem owocami i warzywami, marże osiągane na nowalijkach są obecnie bardzo dobre i na jakiś czas handel skupi się właśnie na nich.

Nie oznacza to, że popyt na jabłka spadł na stałe. Jak co roku, po tym jak rynek nasyci się nowalijkami, popyt na jabłka nieco się poprawi. Czy w efekcie wzrosną również ich ceny hurtowe? To będziemy mogli stwierdzić dopiero za kilka tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here