Sadownicy oddali jabłka potrzebującym

sadownicy przekazali jabłka potrzebującym

Dziś sadownicy sprzedający jabłka na rynku hurtowym w Broniszach oddali jabłka dla potrzebujących. 

30 listopada na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym S.A w Broniszach przeprowadzono przedświąteczną zbiórkę żywności dla Banku Żywności SOS w Warszawie.

Anna Kaszewiak, główny specjalista Biura Promocji i Rozwoju Rynku Hurtowego w Broniszach wyjaśnia, że sama akcja zbierania żywności trwa już od 24 lat. Natomiast rynek w Broniszach wspiera tą inicjatywę od 12 lat. W zbiórce na rynku brali udział pracownicy Banku Żywności SOS, w tym dyrektor fundacji, Joanna Galek, jak również pracownicy WRSRH w Broniszach.

Żywnością dzielili się zarówno sadownicy, jak również hurtownicy. Przekazywano głównie świeże owoce i warzywa. Do fundacji trafiały również różnego rodzaju przetwory. Jak informuje nas dyrektor fundacji, zbiórka jest przeprowadzona w ten sposób, aby jeszcze przed świętami zebrane towary trafiły do najbardziej potrzebujących osób. Poniżej krótka filmowa relacja z przeprowadzanej akcji. 

przekazanie jabłek przez sadowników

sadownicy oddali jabłka

1 KOMENTARZ

  1. I to jest właśnie polska specyfika. Zamiast robić wycofanie w ramach programów operacyjnych OP i dawać do banków żywności jabłka za które płaci Unia Europejska dobre pieniądze, które są właśnie na ten cel przeznaczone corocznie i które otrzymywałby sadownik mamy dziadowanie, za które oczywiście zapłaci producent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here