Mistrz Cydru 2019 – rusza konkurs na najlepszy cydr!

Już po raz trzeci Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru ogłasza konkursu na najlepszy, domowy cydr – Mistrz Cydru 2019. Do udziału zaprasza wszystkich cydrowników – zarówno amatorów, jak i producentów, którzy pragną zaprezentować swoje wyjątkowe produkty. Kto zostanie tegorocznym zwycięzcą? Przekonamy się już 21 września br. podczas Lubelskiego Święta Cydru.

Konkurs jest doskonałą okazją dla wszystkich cydrowników do zaprezentowania swoich wyrobów przed profesjonalnym jury, które w tym roku będzie miało charakter międzynarodowy, gdyż w jego skład wejdą m.in. producenci cydru z Hiszpanii.

Udział w konkursie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Żeby stanąć do rywalizacji o tytuł „Mistrza Cydru” wystarczy do 16 września 2019 r. zgłosić swój własny, autorski cydr poprzez doręczenie na adres organizatora prawidłowo wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia oraz dwóch butelek cydru o pojemności min. 330 ml każda. Co istotne, w tym roku organizatorzy postanowili dać szansę również producentom, których wyrób jest dopuszczony do sprzedaży. Warunkiem zakwalifikowania cydru do konkursu jest to, iż musi on powstać w 100% z polskich jabłek, a jego roczna produkcja nie może przekraczać 10 000 litrów.

Główną misją naszego konkursu jest wsparcie rodzimego ruchu cydrowego i prezentacja różnorodnych gatunków polskiego cydru. Stąd decyzja o dopuszczeniu do rywalizacji również cydrowników, których wyroby są dostępne w sprzedaży. Dzięki temu, będziemy mieli okazję na poznanie jeszcze szerszego spektrum smaków i sposobów jego produkcjimówi Tomasz Solis, wiceprezes Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników CydruWierzymy, że nasza inicjatywa nie tylko przyczyni się do popularyzacji tego produktu, ale również będzie doskonałą okazją dla sadowników, pasjonatów oraz producentów cydrów rzemieślniczych do poznania się oraz wymiany doświadczeń. Pragniemy zachęcić ich do aktywnego udziału w cydrowej społeczności, której wspólnym celem jest dbanie o wysoką jakość polskiego cydru, wytwarzanego wyłącznie z naturalnych składników – dodaje.

Wszystkie zgłoszone cydry zostaną poddane ocenie jury podczas degustacji w ciemno. Będą one rozpatrywane pod kątem takich cech jak: wygląd, aromat, równowaga oraz smak. Twórcy trzech najlepszych wyrobów otrzymają nagrody finansowe – kolejno: 1650 zł, 1100 zł i 550 zł.

Posiedzenie jury oraz rozstrzygnięcie konkursu będą miały miejsce podczas szóstej już edycji Lubelskiego Święta Cydru – 21 września br. w Lublinie.

Szczegóły i regulamin konkursy „Mistrz Cydru 2019” można znaleźć pod adresem: https://zacydrowani.pl/.

Organizatorem wydarzenia Lubelskie Święto Cydru jest Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru. Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

Informacja prasowa Cydr Lubelski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności