Cena ropy osiągnęła ujemne wartości – będą kolejne spadki na stacjach?

ceny oleju napędowego

Niezwykle ciekawe informacje docierają do nas zza oceanu. Jak podają media finansowe, wartość ropy naftowej spadła w notowaniach giełdowych poniżej zera  dolarów za baryłkę.

Wczoraj, to jest w poniedziałek 20 kwietnia, około południa cena ropy naftowej WTI (typ amerykański) wynosiła około 10 dolarów za baryłkę. Następnie cena na giełdzie dalej spadała, żeby około godziny 14:00 spaść poniżej zera. Wieczorem wartość baryłki wynosiła -31$. Ceny dotyczyły kontraktów na maj. Zatem teoretycznie, producent musiał dopłacić, aby sprzedać swój produkt.

Jak na razie ceny na polskich stacjach paliw kontynuują trend spadkowy. W pierwszej kolejności spadają ceny w hurcie. To z kolei najbardziej interesuje rolników i sadowników. Wydłuża się dobry okres na hurtowe zakupy oleju napędowego. Ponadto można przypuszczać, że będzie jeszcze taniej. To z kolei dzięki zawirowaniom na globalnych rynkach i spadkowi popytu na ropę naftową.

Zaistniała sytuacja jest jedynie chwilowym, ciekawym efektem bardzo złożonego rynku wydobycia i handlu tym surowcem. Zdarza się, że również ceny energii elektrycznej w handlu międzynarodowym osiągają ujemne ceny. Zastanawiające, jak dalej będzie rozwijała się sytuacja. Wiele krajów ogłosiło stopniowe rozmrażanie gospodarki.

prenumerata mps sad 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here