Bronisze: W sprzedaży pierwsze importowane borówki

borówki amerykańskie

Chociaż do inauguracji polskiego sezonu borówkowego pozostało jeszcze około dwóch miesięcy to na rynkach hurtowych można już kupić tegoroczne borówki z Maroka i Hiszpanii. Ceny są na razie bardzo wysokie.

Mimo tego, że borówki spotkać można w wielu hurtowniach na rynku w Broniszach to ich całkowity wolumen jest bardzo mały. Wynika to przede wszystkim z cen, które są jak na razie bardzo wysokie. Importerzy i hurtownicy nie operują dużymi ilościami, ponieważ nie sprzedanie towaru równa się potencjalnie dużym stratom finansowym.

W sprzedaży są obecnie owoce z Maroka i z Hiszpanii. Cena zależy w pierwszej kolejności od rodzaju konfekcji. W związku z tym najdroższe są owoce pakowane w 125-gramowe punetki. Takie owoce z Maroko kosztują 55 zł za kilogram. Nieco tańsze są borówki pakowane w 250 gramowe kubeczki. Karton w którym jest 6 takich kubeczków (1,5 kg) kosztuje 80 zł. Otrzymujemy zatem 53,33 zł za kilogram.

Nieco tańsze są borówki z Hiszpanii. Przyjeżdżają one na rynek w skrzyneczkach, w których mieści się 1 kilogram owoców. Taka skrzyneczka kosztuje najczęściej 45 zł.

borówki z importuborówki z importu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here