Dziś ceny truskawek wyraźnie w górę

ceny truskawek 12 czerwca

 Dziś cena truskawek deserowych błyskawicznie wzrosła. Plantatorzy truskawek są przyzwyczajeni to takiej cenowej karuzeli na rynkach hurtowych. Na dzisiejsze wzrosty wpływ ma pogoda i poniekąd wczorajsze święto.

W środę maksymalna cena za truskawki najwyższej jakości kształtowała się na poziomie 12 zł za łubiankę. Zarówno na podwarszawskich Broniszach, jak i na giełdzie w Nowym Przybojewie. Dziś rano, za sprawą małej podaży owoców, na rynku w Broniszach ceny wzrosły do 16 – 18 zł za najładniejsze truskawki. W Nowym Przybojewie jest nieco taniej, bo maksymalnie 13 zł za łubiankę. Zdaniem wielu plantatorów wieczorem cena znowu spadnie z powodu dowozu świeżego towaru.

Wczoraj wielu plantatorów nie zrywało truskawek. W związku z tym dziś mamy do czynienia z mniejszą podażą. Kolejnym powodem jest prognozowana ładna pogoda na najbliższe dni. Kupujący kupują więcej towaru.

Jeśli chodzi o skup truskawek przemysłowych, to dziś skup rozpoczyna kilka dużych mroźni. Niestety na ceny trzeba poczekać do godzin późno popołudniowych bądź wieczornych. Panujący model podawania cen jest jednoznacznie krytykowany przez producentów truskawek. Dowiedzieliśmy się jedynie, że jedna z lubelskich mroźni oferuje rolnikom dziś 3,60 zł/kg netto za truskawki na mrożenie.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here