Na rynek trafiają pierwsze polskie borówki

pierwsze ceny polskich borówek

Sadownicy oferują pierwsze partie borówek spod osłon. Popyt jest nieco niższy niż ubiegłym roku. Przyczyną jest duża podaż borówek z południa kontynentu. Jak kształtują się ceny borówek?

Pierwsze krajowe borówki trafiają na rynek. Jagody z uprawy tunelowej od minionego weekendu oferuje także p. Paweł Kowalski. Produkuje on borówki w województwie lubuskim. Z tego względu część jego produkcji od kilku lat trafia także na rynek niemiecki.

Niestety popyt ze strony polskich i niemieckich odbiorców jest na niższym poziomie niż rok temu mówi plantator. Na rynku jest bardzo duża podaż borówek, przede wszystkim z Hiszpanii. W hurcie obowiązują ceny poniżej 30 zł za kilogram. Pierwsze borówki z tuneli sprzedaję po 36 zł/kg – dodaje.

W ubiegłym roku pierwsze krajowe borówki trafiły na rynek około 25 czerwca. Wówczas były sprzedawane nawet po 50 zł za kilogram. Cena ta obowiązywała jednak bardzo krótko.  Niemniej przez pierwszy tydzień stawki w hurcie utrzymywały się na poziomie powyżej 40 zł za kilogram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here