Sąd ogłosił upadłość spółki KAMPOL – FRUIT

truskawki na tłocznie

Stało się. Sąd ogłosił upadłość dużej polskiej spółki z branży przetwórczej. Co dalej z wierzycielami, ich długami oraz zakładami przetwórczymi?

Sąd zdecydował o upadłości

We wtorek 9 kwietnia Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku odrzucił wniosek o restrukturyzację i ogłosił upadłość spółki KAMPOL – FRUIT z Białej Rawskiej. Po wielomiesięcznej batalii poszkodowanych dostawców związanej z postępowaniem układowym i organizowaniem strajków, dziś sytuacja stała się jasna.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku spółka złożyła wniosek o upadłość. Jeden z poszkodowanych informuje nas, że powołany jest już syndyk masy upadłości i w kolejnych miesiącach majątek spółki będzie stopniowo sprzedawany, aby zaspokoić długi wierzycieli. Warto wspomnieć, że w przypadku największych dostawców owoców i warzyw, długi nie rzadko przekraczały sumę miliona złotych.

Co stanie się z polskimi zakładami?

KAMPOL – FRUIT to niegdyś dwa zakłady przetwórcze: w Milejowie i w Rykach. Nie wiemy, jak potoczy się sprzedaż części majątku spółki, jednak można przypuszczać, że syndyk będzie chciał sprzedać za jak najwyższą kwotę kompletne i gotowe do produkcji zakłady przetwórcze. Kto je kupi? Tego również nie wiemy, ale nie będzie komfortową sytuacją ta, w której swoje moce przerobowe powiększą największe zachodnie korporacje z branży.

Przetwórnie w Białej Rawskiej i Nasielsku stanowią własność Piotra Furmańskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą P.P.H.U. „KAM-POL”, Import-Eksport Piotr Furmański i nie są objęte postępowaniem upadłościowym.

kampol
Protest w Rykach 22 grudnia 2022 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here