Sezon nie zaczął się jeszcze, a Serbowie sprzedali już 20 000 ton mrożonych malin

zbiory malin 2020

Do zbiorów malin w Serbii pozostało jeszcze kilka tygodni, a tamtejsi eksporterzy już sprzedali około 20 000 ton mrożonek. Również w Serbii pojawiają się pierwsze wyjściowe ceny skupu.

Poprzedni sezon nie był w Serbii urodzajny w maliny. W związku z tym wielu eksporterów nie wywiązało się z kontraktów z zagranicznymi odbiorcami mrożonych malin. Aby problem rozwiązać wysyłki zostały odłożone w czasie do tego sezonu. Podsumowując sezon jeszcze nie zaczął się, a Serbowie sprzedali już 20 000 ton mrożonych malin.

Obok zakładów w Bośni o których pisaliśmy w artykule: Mroźnie na Bałkanach podają wyjściowe ceny skupu malin i jeżyn również pierwsze serbskie zakłady informują o wyjściowych cenach skupu. Są one nieco wyższe, niż w sąsiedniej Bośni i wynoszą najczęściej 250 dinarów za kilogram – 9,62 zł/kg.

Miniony sezon był udany nie tylko dla producentów malin, ale przede wszystkim dla zakładów przetwórczych. Jak informują tamtejsi przedstawiciele branży, marże uzyskiwane przez mroźnie w minionym sezonie były najwyższe od 25 lat.

źródło: novosti.rs

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here