Sezon truskawkowy 2020 oficjalnie rozpoczęty! [VIDEO]

ceny truskawek 2020

Targowisko Gminne w Nowym Przybojewie zostało dziś oficjalnie otwarte. – Jak na razie truskawek jest stosunkowo mało. Ma na to wpływ wiele czynników. Jest to przede wszystkim spowodowane suszą, a także przymrozkami, które wyrządziły duże szkody, szczególnie na plantacjach przespieszanych – wyjaśnia Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, Marcin Gortat.

Jak wyjaśnia Burmistrz, dla producentów to trudny czas – rok, który z pewnością przejdzie do historii, jako jeden z najtrudniejszych okresów, w jakich przyszło  truskawkę uprawiać – mowa o pandemii koronawirusa. Sytuacji nie ułatwiły przymrozki, które w tym sezonie pojawiały się już kilkukrotnie.

Dziś największym problemem producentów jest jednak deficyt rak do pracy.  – Obszar, na którym w Mieście i Gminie Czerwińsk uprawiana jest truskawka to 4,5 tysiąca hektarów. Aby te owoce sprawnie zebrać,  potrzeba około 15 tysięcy osób – dodaje Pan Gortat. Problemy z dostępnością rąk do pracy z pewnością przełoży się na ilość truskawek na rynku.

Niemniej, truskawek zaczyna stopniowo przybywać, a ceny są, jak na razie, zadowalające dla producentów. Więcej w materiale filmowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności