Ukraińska borówka leci na Bliski Wschód

Borówka wysoka

Ukraińskie firmy wysłały latem bieżącego roku pilotażowe partie jagód borówki wysokiej do krajów arabskich regionu Zatoki Perskiej.

Niejako przy okazji próbowano podliczyć aktualną powierzchnię upraw tego gatunku w kraju.

Pod koniec sierpnia pierwsza partia ukraińskiej borówki (140 kg) poleciała do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przewoźnikiem były Flydubai.

Na początku jesieni firmy produkujące owoce, eksporterzy i importerzy z ZEA uzgodnili harmonogram regularnych dostaw, w których uczestniczą już ukraińskie linie lotnicze MAU.

Owoce segmentu premium mają być eksportowane pod przyjętym jako państwowy brandem, z wyraźnym oznakowaniem kraju pochodzenia.

Niejako przy okazji próbowano zaktualizować szacunki powierzchni upraw borówki na Ukrainie. Podobnie jak u nas, dane na ten temat są mocno przybliżone – fachowcy branżowi doliczyli się około 2,7 tys. hektarów, z czego do połowy to małe plantacje.

Piotr Grel
za: agroportal.ua

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię