Włosi rozpoczynają produkcję białych truskawek

białe truskawki

Nowość, elitarność i egzotyczny smak. Pierwsza włoska spółdzielnia wprowadza na rynek białe truskawki. Konsumenci zapłacą za nie dwa razy więcej niż za czerwone truskawki.

Jedna z włoskich spółdzielni ogrodniczych sprowadza sadzonki białych truskawek z Hiszpanii i uprawia je we Włoszech. Trwają testy, jak rośliny zaadaptują się we włoskim klimacie. Ponadto badane są możliwości sprzedaży i zainteresowanie ze strony konsumentów.

Białe truskawki są obecnie sprzedawane w opakowaniach po 125 gram owoców. Co robią Włosi? Od razu sprzedają nowość na rynku pod marką Fruttini italiani®. Owoce są otoczone marketingiem związanym z egzotyką, oraz wyjątkowym smakiem, który zaskoczy każdego konsumenta. Cena detaliczna jest dwukrotnie wyższa od tradycyjnych truskawek.

Obecnie na rynek trafiają niewielkie ilości. Szczyt produkcji tej odmiany spodziewany jest w marcu i potrwa do maja/czerwca i później, jeśli pozwolą na to warunki klimatyczne. Zainteresowanie jest duże, a same owoce zbierają pozytywne opinie. Konsumenci uwielbiają nowości. Spółdzielnia promuje białe truskawki pod hasłem połączenia tradycji i egzotyki.

źródło: italiafruit.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here