Truskawkowy koniec maja. Ceny spadają

Truskawki na rynkach coraz więcej, coraz częściej trafiają na nie owoce z upraw polowych. Nie zniknęła również truskawka importowana. W tych dniach planowane są otwarcia punktów skupu. Jakość owoców jest zróżnicowana, w handlu detalicznym nie brakuje truskawek o słabej jakości. 
Dzisiejsze ceny na Dolnym Śląsku są bardzo zróżnicowane – od 4 zł/kg do 9 zł/kg. Dobra jakość zaczyna się przy poziomie około 6,5 zł/kg. To ceny targowiskowe. Wczoraj w Nowym Sączu sprzedawano truskawki po 6,5 zł/kg do 7,5-8,0 zł/kg, a owoce z upraw polowych po 6,5-7,5 zł/kg. Importowana z Hiszpanii była wyceniana na 4-5 zł/kg. W regionie Czerwińska (od Wyszogrodu po Zakroczym) ładne z wyglądu (jakość jednak gorsza) polowe owoce oferowano po 6,0-7,5 zł/kg. Tutaj 1 czerwca maja ruszyć punkty skupu – przymiarki cenowe dla owoców z szypułką zaczynają się od 2,5 zł.
 
Na rynkach hurtowych ceny wyglądają następująco: Bronisze  4,75-9,0 zł/kg, importowana 10 zł/kg; Łódź  4,0-7,0 zł/kg; Rzeszów – 9,0-12 zł/kg; Bydgoszcz 4,0-8,0 zł/kg; Kraków import. 14-18 zł/kg. Na większości rynków ujawnia się wyraźna (kilkanaście procent) tendencja spadkowa cen. Tylko na Broniszach cena zwyżkowała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here