Dziś w Nowym Przybojewie brakowało truskawek [Aktualne ceny]

ceny truskawek 2020

Do rzadko spotykanej sytuacji doszło dziś na targowisku gminnym w Nowym Przybojewie. Dziś przed południem przez kilka godzin brakowało truskawek.

Na oficjalnych i nieoficjalnych profilach targowiska pojawiły się publikacje o braku cen i braku sprzedających. Później sytuacja się ustabilizowała i popołudniem zwiększyła się podaż truskawek.

Jak widzimy na zdjęciu z kamery transmitującej obraz za żywo, w głównej alejce nie ma sprzedających. Jest to zdjęcie z godziny 10:55.  Widzimy natomiast grupę kupujących, którzy czekają na dowóz truskawek. Sytuacja taka trwała od około godziny 8:30 rano. Od czasu do czasu pojawiali się pojedynczy plantatorzy z truskawkami. Byli oni jednak błyskawicznie „okrążani” przez kupujących i szybko dochodziło do transakcji.

Gdy towaru brakowało, a kupujących przybywało, cena błyskawicznie wzrosła. Około godziny 13:00 odmiany Aprica, Roksana i Rumba kosztowały od 35 do 37 zł za 2 kilogramową łubiankę. Następnie sprzedających przybywało, a cena spadała. Targowisko w Nowym Przybojewie znane jest z niezwykle szybko zmieniających się cen i podaży. Tak było i dziś.

Obecnie na targowisku jest kilkunastu sprzedających. Ruch i popyt jest duży, a kupujący przeważają liczebnie nad sprzedającymi. Handel przebiega płynnie. Dziś wieczorem ceny kształtują się następująco:

Aura                32 zł

Honeoye          28 zł

Roxana           34 – 35 zł

Rumba            27 – 30 zł

Alba                30 – 32

Aprica             30 zł

Asia                 30 zł

nowe przybojewofot. kamerki Targowisko Gminne w Nowym Przybojewie

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię