Pomimo mrozu handel musi trwać – aktualne ceny na Broniszach [6.12.2023]

aktualne hurtowe ceny jabłek

Kilkunastostopniowy mróz zniechęcił wielu sadowników do wyjazdu na rynek hurtowy, dlatego wczoraj podaż była nieduża. Dziś (6.12.2023) jabłek co prawda przybyło, ale sprzedaż nadal przebiega płynnie.

Najlepiej sprzedają się Lobo i Cortland. Maksymalne ceny wywoławcze za odsortowane jabłka najwyższej jakości to 50 zł (3,33 zł/kg). Trzeci na tym symbolicznym podium jest Boskoop. W tym wypadku najwyższe ceny to 45 zł za skrzynkę (3,00 zł/kg). W przypadku dobrej jakości większe transakcje zawierane są po 40 zł (2,66 zł/kg).

Jeśli chodzi o standardowe odmiany to nie notujemy to istotnych zmian cenowych. Wywoławcza cena za wysokiej jakości Szampiona, Ligola czy odmiany z grupy Jonagolda to nadal 30 zł (2,00 zł/kg). Niemniej sadownicy przyznają, że notują wyraźnie wyższe zainteresowanie Szampionem niż w ostatnich tygodniach.

W przypadku gruszek również nie notujemy znaczących zmian. Importowane owoce premium (Konferencja)  u sprzedających z drugiej ręki to 100 – 110 zł (5,00 – 5,50 zł/kg). Gruszki średniej jakości sprzedawane są po około 60 zł (3,00 zł/kg). Owoce najniższej jakości są rzecz jasna najtańsze, ale zainteresowanie ze strony kupujących jest praktycznie zerowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here