Jak wygląda sprzedaż i ceny orzechów na rynku w Broniszach?

orzechy bronisze

Obok jabłek, o których często piszemy w kontekście handlu hurtowego warto rzucić okiem, jak wyglądają sprzedaż i ceny innego gatunku sadowniczego – orzechów. Zarówno laskowych, jak i włoskich.

Zacznijmy od cen. Orzech laskowy Kataloński jest obecnie sprzedawany przez sadowników od 7,50 do 8,00 zł za kilogram. W przypadku drugiej klasy, która w orzechach oznacza owoce nieco bardziej poobcierane czy o mniej wyrazistej barwie, cena wynosi 7,00 zł za kilogram. Nieco tańsze są orzechy odmiany Cosford, również 7,00 zł za kilogram.

W ofercie są również orzechy włoskie. Sadownicy informują, że w ich wypadku w handlu nie rozróżnia się odmian. Orzech włoski to po prostu orzech włoski. Sprzedawany jest obecnie najczęściej po 4,00 zł za kilogram.

Sadownicy zajmujący się produkcją orzechów, zwracają uwagę na jego małą popularność, a co za tym idzie małe spożycie. Ponadto dodają, że konieczna jest promocja spożycia orzechów, zarówno laskowych jak i włoskich. Powinna się ona skupiać przede wszystkim na ich wartościach prozdrowotnych. Dla najmłodszych polecają orzechy prażone.

Producenci pytani o to, jaką ilość sprzedają w ciągu dnia, mówią o bardzo dużej loteryjności. Nasi dzisiejsi rozmówcy przez cały wczorajszy dzień sprzedali zaledwie 150 kilogramów orzechów laskowych. W ubiegłym tygodniu w czwartek sprzedali ich ponad tonę.

orzechy hurtorzechy laskoweworki orzechów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności