Nieszczęśliwy wypadek podczas mechanicznego zbioru wiśni

ciągnik sad

Do nieszczęśliwego wypadku podczas prac przy zbiorze wiśni doszło wczoraj w miejscowości Ludwików. 61-letni mężczyzna został przejechany kołem od maszyny rolniczej. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja apeluje o ostrożność.

Wczoraj tuż po godzinie 17:00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Ludwikowie (gmina Opole Lubelskie) doszło do wypadku w trakcie wykonywania mechanicznego zbioru wiśni.

Na miejscu policjanci ustalili, że w trakcie otrząsania wiśni 61- letni mężczyzna w nieznanych okolicznościach dostał się pod koło służącej do zbioru wiśni maszyny podpiętej do ciągnika. Z obrażeniami ciała śmigłowcem ratunkowym został przetransportowany do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak ustalili policjanci, poszkodowany w wypadku mężczyzna, jak i kierowca ciągnika, byli trzeźwi.

W związku z sezonem prac polowych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Źródło: policja lubelska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here