Pierwsze oferty skupu jabłek z „przerywki”

jabłka z przerywki ceny 2021

Skup jabłek przemysłowych tradycyjnie rozpoczyna się od przerywki. Ceny nie zachęcają jak na razie do sprzedaży. 

Na razie niewielu przedsiębiorców skupuje tytułowe jabłka. Największe podmioty przetwórcze nie są obecnie zainteresowane przetwarzaniem jabłek z ręcznego przerzedzania. Dowiedzieliśmy się o pierwszych stawkach rzędu 0,30 zł za kilogram, ale można się spotkać także z niższymi cenami.

Zdarzają się również oferty niższe. Na jednym z punktów skupu na Powiślu Lubelskim cena za jabłka z tego sezonu wynosi 0,25 zł za kilogram. Natomiast cena za jabłka przemysłowe z ubiegłego sezonu wynosi 0,35 zł za kilogram. Nasz rozmówca – sadownik z okolicy – zwraca uwagę na kuriozum opisanej sytuacji.

Jedną z pierwszych firm, która skupuje owoce z przerywki jest ALCO z Maciejowic nieopodal Grójca. Właściciel zaznacza, że na razie ilości są małe ponieważ sadownicy dopiero rozpoczynają ręczną korektę w sadach. Spytany o porównanie z ubiegłym sezonem zaznacza, że to dopiero początek sezonu i nie można jeszcze stwierdzić czy podaż jabłek z przerywki jest mniejsza czy większa od ubiegłorocznej. Cena wynosi 0,30 zł/kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here