Piros – aktualny król rynku w Broniszach. Aktualne ceny jabłek 14.09.2023

piros

Jeśli na „wystawce” jest Piros to kupujący zatrzymują się w tym miejscu. Chociaż odmiany tej nie wyeksportujemy to bardzo dobrze radzi sobie na rynku krajowym. Jakie są aktualne ceny na dzień 14.09.2023?

Jesteśmy już po zbiorach Pirosa. Szczyt podaży przypadał na drugą połowę sierpnia. Dziś tych jabłek jest na rynku coraz mniej. Zdecydowana większość to dostawy z chłodni. Trafiają się jeszcze ostatnie partie z drzew, na przykład z sadów na bardzo ciężkich glebach.

Spada podaż, a chętnych do zakupu nie brakuje. Ostatnie partie Pirosa można w ostatnich dniach stosunkowo szybko sprzedać. Odmiana zdecydowanie wygrywa smakiem w porównaniu do dostarczanego już na rynek od jakiegoś czasu Ligola czy Szampiona.

Aktualnie owoce najwyższej jakości wyceniane są przez sadowników na 60 zł za skrzynkę. To równowartość 4,00 zł/kg. Zatem bezsprzecznie jest to cena bardzo dobra, jeśli mówimy o sprzedaży hurtowej letniej odmiany bez kosztów ochrony przedzbiorczej i dłuższego przechowania.

Pozytywnie zaskakują jabłka niższej jakości. Zazwyczaj jest tak, że gdy cena danego owocu jest wysoka to zwiększa się popyt na partie nieco niższej jakości. Tak jest również w tym przypadku. Sadownicy sprzedają z powodzeniem nawet jabłka o średnicy około 60 mm. W tym wypadku obowiązują ceny od 25 do 30 zł za skrzynkę, czyli od 1,66 do 2,00 zł/kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here