Rolnicy złożyli już 34 tysiące wniosków o dopłaty do nawozów

nawozy azotowe

Jak informuje Minister Rolnictwa, tylko w pierwszych dniach do ARiMR wpłynęło kilkadziesiąt tysięcy wniosków o dopłaty do nawozów. Czy wsparcie będzie na tyle popularne, żeby wykorzystać niemal 4 miliardy złotych przeznaczonych na ten cel?

– W pierwszych dniach tych wniosków złożono już 34 000, a więc to dość znacząca ilość – mówił dziś rano w Polskim Radiu Henryk Kowalczyk. 

Wnioski można składać do 15 maja. Izby Rolnicze apelowały o przedłużenie terminu. Minister Kowalczyk poinformował dziś, że zamierza przystać na te propozycje i zmienić rozporządzenie. Wówczas termin ten zostanie wydłużony do końca maja. Niezmieniona będzie natomiast graniczna data zakupu nawozów – 15 maja 2022.

– Myślę, że zdecydowana większość rolników, czyli kilkaset tysięcy skorzysta z tej oferty bo jest to bardzo atrakcyjna oferta – dodał minister. O wsparciu dużo mówiło się przez ostatnie tygodnie. Program wreszcie funkcjonuje. Więcej o jego warunkach i szczegółach pisaliśmy w artykule: https://www.sad24.pl/nawozenie/jaka-doplate-do-nawozu-otrzyma-sadownik-nie-wieksza-niz-ustawowy-limit/

 

źródło: polskieradio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here