Wśród ogólnie niskich cen, pojawiają się też dobre oferty

ceny jabłek deserowych

Nie ulega wątpliwości, że ceny jabłek deserowych nie są atrakcyjne. Oprócz widocznego popytu na zakup towaru na długie przechowywanie, to w handlu jabłkami panuje jak na razie marazm. Jednak pośród niskich cen i dużych wymagań, pojawiają się również dobre oferty. Ci oferenci szybko znajdują dostawców i kupują towar, który jest im potrzebny. Zdaniem części sadowników są to pierwsze oznaki nadchodzących wzrostów cen.

Większość grup producenckich kupuje powszechnie uprawiane odmiany w cenie od 1,10 – 1,20 zł za kilogram. Są to ceny dla kalibrów powyżej 70 milimetrów po sortowaniu. Są jednak przedsiębiorcy, którzy kupują Red Jonaprince’a po 1,20 – 1,30 za wagę w skrzyni. Jest to zdecydowanie lepsza oferta. Wymagają rzecz jasna wysokiej jakości. Sadownicy zdają sobie sprawę z wymagań i właśnie tak chcą handlować. Chcą, aby za wymaganiami i badaniami szła odpowiednio wyższa cena. Oczekują, żeby różnice pomiędzy towarem premium, a pozostałymi sortami były znaczące.

W przypadku sportów Red Delicious’a również można spotkać dobre oferty, które cieszą się zainteresowaniem sadowników. Wśród kupujących są zarówno przedsiębiorcy, jak również sadownicy, którzy kupują z przeznaczeniem na długie przechowywanie. Podczas gdy w grupach otrzymamy maksymalnie 1,45 zł za kilogram jabłek po sortowaniu, to pojawiają się oferty kupna za 1,50 – 1,60 za wagę w skrzyni. Cena ta dotyczy odmian: Jeromine, Red Chief, Erovan, Red Cap, Red Velox.

W związku z najmniejszymi od wielu lat zbiorami na Węgrzech widać znaczne zainteresowanie tamtejszych kupujących polskimi jabłkami. Podczas gdy krajowi pośrednicy oferują 0,70 – 0,80 zł za kilogram jabłek na obierkę, dodatkowo wymagając braku oznak gradu, to węgierscy kupcy oferują w tym momencie 1,00 zł za kilogram Idareda z przeznaczeniem na obieranie. Nie ulega wątpliwości, którą ofertę wybierze producent, gdy w grę wchodzi płatność gotówką. 

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem gdzie są takie ceny.Na giełdach jabłko wcale nie specjalne w cenie 30-35pln za 15kg. Nie róbcie niepotrzebnej paniki cenowej. Co nas obchodzą grupy- oni żyją swoim życiem Niech sprzedawają dalej szajs do marketów a sami się wykończą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności