Wyższe oferty skupu wiśni i niepotrzebne plotki

koniec skupu wiśni na mrozenie

Chociaż ceny skupu wiśni na mrożenie są w skali kraju niezwykle wyrównane, to spotkamy się bardziej atrakcyjnymi ofertami zakupu. Plotki mówiące o nadchodzących obniżkach wpisują się w coroczne działania branży przetwórczej.

Wczoraj skali kraju ceny skupu wiśni na mrożenie zamknęły się w przedziale od 2,00 do 2,30 zł za kilogram netto. W zagłębiu grójeckim najczęstszymi cenami był poziom 2,20 – 2,30 zł/kg. Dostawy surowca do punktów skupu z dnia na dzień są coraz większe. W przyszłym tygodniu przetwórnie „pełną parą” rozpoczną tłoczenie surowca.

Jak zawsze spotkamy się z wyższymi cenami zakupu niż te najczęściej notowane. Jeden z kupujących z okolic Białej Rawskiej oczekuje wysokiej i wyrównanej jakości wiśni, ale oferuje za nie 2,50 zł za kilogram netto. Taką samą cenę oferuje firma MD-Macierzyński. Jednak przy dostawie wiśni na kompoty do południa cena wynosi 2,70 zł za kilogram.

Jak zawsze kupujący chcą kupić jak najtaniej i sadownicy spotkają się z pogłoskami o nadchodzących obniżkach. Tego typu plotki mają za zadanie siać niepewność wśród producentów i w psychologiczny sposób zachęcać do zwiększania dostaw.

Tego typu zabiegi są smutną normą na polskim rynku owoców. Po wielu latach sadownicy nie powinni zwracać uwagi na tego typu plotki. Rynek i ceny wiśni powinny wyklarować się w połowie przyszłego tygodnia. Miejmy nadzieję, że dokonają tego wyłącznie mechanizmy rynkowe.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here