Zatrzymano prezesa spółki handlującej jabłkami. Oszukał sadowników na 700 tys. zł

grupa producencka

Policjanci z grójeckiej komendy zatrzymali prezesa spółki, która skupowała jabłka nie płacąc sprzedawcom za owoce. Mężczyzna oszukał 23 osoby na łączną kwotę blisko 700 tysięcy złotych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Pierwsze sygnały o nadużyciach finansowych dotarły do grójeckich policjantów na początku 2023 roku. Sprawą zajęli się policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Przestępczy proceder trwał od października 2022 roku. Z ustaleń wynika, że spółka, której prezesem jest 45-letni mieszkaniec gminy Grójec zajmowała się obrotem jabłkami dostarczanymi przez sadowników. Owoce skupowano na terenie powiatu grójeckiego, rawskiego, żyrardowskiego i kozienickiego. Deklarowano sprzedawcom zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie dotarły. Oszukano 23 osoby prywatne, na kwotę blisko 700 tysięcy złotych.

Skrupulatna praca policjantów pozwoliła, na przedstawienie prokuratorowi 23 zarzutów prezesowi firmy. W ubiegłym tygodniu sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące. W przeszłości mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa. Prowadzona przez grójeckich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl

7 KOMENTARZE

  1. Pytanie dlaczego nie aresztowali jeszcze ukraińskiego oligarchy z TB Fruit ściganego listem gończym???? Czyżby nasz prokurator generalny z kapiszonem w majtkach bał się swoich wschodnich przyjaciół ???

    • Teraz nie wolno, aby włos z głowy takiemu czasem spadł. Tak samo w kwestii zboża. To jest ukraińsko-niemiecka robota.

  2. Ukrainca nie wolno aresztować, „to nie dobra jest” ukraincy pod Poznaniem napadli na dom mieszkalny i wychodzac z fantami typu tv , lodowka side by side i jeszcze cos tam innego zostali zlapani na goracym uczynku przez firme ochroniarska , natomiast prokurator umorzyl sprawe….

  3. Taras Barszczewski cały czas wwozi do Polski między innymi koncentrat jabłkowy, a wywozi na Ukrainę RSM ( roztwór saletrzano-mocznikowy) z puławskich azotów.Ciekawy czy płaci za ten RSM , czy tak jak polskich sadowników oszukuje na miliony złotych. Dlaczego nie są w Polsce zamrożone jego aktywa na poczet przyszłych kar ??? Czy Nasze państwo jest naprawdę z dykty ????

  4. Za każdą kradzież, nie tylko powinni zwracać co najmniej dwa razy tyle, ale i siedzieć. Byłaby to nie tylko nauczka….

  5. A po co sobie prokuratura ma zawracać głowę przestępcami ,stwożyli FOR i sami rolnicy będą sposorować takich jak Taras

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here