Kolejne zatrzymania w sprawie oszustw przy sprzedaży jabłek. Oszukali sadowników na 740 tysięcy złotych

jabłka na sortowanie

Policjanci z grójeckiej komendy zatrzymali trzy osoby, które uwikłane są w przestępczy skup m. in. jabłek. Spółka nie regulowała faktur za owoce. Oszukano 24 osoby na łączną kwotę blisko 740 tysięcy złotych. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Radomiu, decyzją sądu dwie osoby trafiły do aresztu.

O sprawie wspominaliśmy już w maju br. Pierwsze sygnały o nadużyciach finansowych dotarły do grójeckich policjantów na początku 2023 r. Sprawą zajęli się policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Skrupulatna praca policjantów pozwoliła na przedstawienie prokuratorskich zarzutów prezesowi firmy, który w maju br. trafił za kratki.

Przestępczy proceder trwał od października 2022 roku. Z ustaleń wynika, że spółka której prezesem jest 45-letni mieszkaniec gminy Grójec zajmowała się obrotem jabłek i gruszek dostarczanymi przez sadowników. Owoce skupowano na terenie powiatu grójeckiego, rawskiego, żyrardowskiego i kozienickiego. Deklarowano sprzedawcom zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie dotarły. Oszukano 24 osoby prywatne na łączną kwotę blisko 740 tysięcy złotych.

Na podstawie precyzyjnej pracy prowadzącego śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu oraz wsparciu policjantów z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu w ubiegłym tygodniu zatrzymano 3 osoby związane z oszustwami. Wszystkie usłyszały zarzuty oszustw popełnionych wspólnie i w porozumieniu.

W miniony czwartek Prokuratura Okręgowa w Radomiu zastosowała wobec 33-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Natomiast w piątek, na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 35 i 29-latka, mieszkańców powiatu grójeckiego. Prowadzona przez grójeckich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KPP Grójec, nadkom. Agnieszka Wójcik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here