Zima skapitulowała na korzyść wiosny

pąki kwiatowe

Wszystko wskazuje na to, że przed nami nastanie już prawdziwie ciepłej wiosny.

Po chłodnym początku kwietnia, nietypowo, bo znad Rosji, zaczyna docierać ciepłe powietrze. Cieplej niż w Polsce jest w Rosji, Białorusi, a nawet na Litwie i Łotwie. Ta aura zaczyna docierać również do nas. Ciepłe powietrze w zwykle zimnych regionach Europy oznacza, że zima już nie ma skąd do nas dotrzeć.

W sobotę w niemal całym kraju temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza. Po południu zanotujemy od 9 stopni na południu kraju, do 15 stopni na Podlasiu, Mazurach i Mazowszu. W kolejnych dniach utrzyma się przedział temperatur na poziomie 10-16 stopni Celsjusza w ciągu dnia i w związku ze sporą wilgotnością powietrza pojawi się sporo chmur, dzięki czemu noce będą ciepłe, na ogół z temperaturą powyżej 5 stopni Celsjusza. Ciepła aura w przyszłym tygodniu opanuje już całą Europę, włącznie z najzimniejszymi regionami.

W formie ciekawostki warto również zwrócić uwagę na nietypową pogodę w rolniczych stanach USA. Mamy dopiero początek kwietnia, a tam słupki rtęci już osiągają 30 stopni Celsjusza przy bezchmurnym niebie. Według prognoz, opadów przez najbliższe 7 dni nie będzie wcale, co oznacza początek suszy. Po bardzo ciepłej zimie na rzekach panuje susza hydrologiczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here