Dlaczego warto wybierać jednorazowe opakowania na owoce jagodowe?

Materiał partnera Paxit

tekturowe opakowania na truskawki

Dzisiejsze realia rynkowe sprawiają, że oferowanie owoców w jednorazowych opakowaniach niesie za sobą szereg korzyści. Na pierwszy rzut oka konsumentowi i plantatorowi może wydawać się, że chodzi przede wszystkim o jak najbardziej atrakcyjne zaprezentowanie owoców. Tak w istocie jest, niemniej warto spojrzeć na pozostałe pozytywne aspekty zagadnienia.  

W naszej ofercie Paxit.pl znajdziecie różne typy jednorazowych opakowań kartonowych dedykowanych również dla owoców jagodowych. Warto jednak na początku wyjaśnić, jakie korzyści płyną z ich stosowania.

Zacznijmy więc od „prezencji” owoców. Czołowi plantatorzy w Polsce od lat powtarzają, że truskawki deserowe znacznie lepiej prezentują się w mniejszych opakowaniach jednostkowych niż tradycyjnych polskich łubiankach. W ostatnich latach na łubianki spada coraz więcej krytyki, ponieważ w trakcie transportu i handlu owoce na dolnych warstwach mogą szybciej tracić jakość. Kwestie jakości najbardziej jednak pogarsza przesypanie owoców z łubianki do foliowej jednorazówki. Taki model handlu od lat funkcjonuje na setkach targowisk w kraju. W związku z powyższym klienci przede wszystkim w dużych aglomeracjach są w stanie zapłacić więcej, ale chcą mieć pewność, że dostaną owoce jakości premium.kartonowe opakowanie na owoce

W przypadku jednorazowych opakowań zerwany owoc nie jest przesypywany czy przekładany w inne opakowanie aż do momentu, w którym ostateczny nabywca skonsumuje go w ciepły, czerwcowy dzień. Na południu Europy fakt ten jest wykorzystywany do układania truskawek szypułkami ku dołowi, aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność oferowanych owoców jagodowych.

Poza tym, tradycyjne łubianki wymieniane są między producentami, a detalistami. Po kilku użyciach zdarza się, że ich jakość, ale przede wszystkim czystość pozostawia wiele do życzenia. Chociaż przepisy sanitarne mówią jasno, że łubianki drewniane również są opakowaniem jednorazowym to doskonale wiemy, że w praktyce jest zupełnie inaczej. W przypadku opakowań jednorazowych opisany problem nie występuje.

Oferowanie truskawek, malin czy borówek w jednorazowych tekturowych opakowaniach odpowiada również coraz szybszemu tempu naszego życia. Decyzje zakupowe podejmowane w marketach przez młodych ludzi również są znacznie szybsze. Coraz częściej wybierają oni właśnie takie opakowania, dzięki którym w krótkim czasie kupują kilka przekąsek, a następnie szybko płacą za nie w kasie samoobsługowej. Dobrze byłoby, żeby wśród nich było jak najwięcej świeżych owoców.Tekturowe opakowania na borówki paxit

Podsumowując, obie strony transakcji zyskują dzięki opisywanym rozwiązaniom. Z jednej strony wygodę i mniej zmartwień z obrotem opakowań wielokrotnego użytku, a z drugiej oszczędność czasu i radość z jedzenia owoców najwyższej jakości.

Chociaż dziś mówimy głównie o owocach jagodowych, w naszej ofercie mamy również tekturowe skrzynki na owoce o nieco większym rozmiarze, jak jabłka czy gruszki. Więcej szczegółów TUTAJ

Co ważne ekologia to aspekt, do którego przywiązujemy w Paxit.pl dużą wagę. Właśnie dlatego nasze opakowania powstają z bezpiecznych, przyjaznych środowisku materiałów nadających się do recyklingu. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów.

informacja

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here