Jak kształtuje się rynek tyczek bambusowych?

tyczki bambusowe

Cena tyczek bambusowych zależy dużej mierze od kosztu transportu z Chin. Nadal sam import jest droższy niż towar wewnątrz kontenera. Jak aktualnie kształtują się ceny?

Ceny tyczek bambusowych nadal są wysokie. Zwłaszcza jeśli porównamy je ze stawkami sprzed dwóch czy trzech lat. Dziś za najpopularniejsze tyczki (26 – 28 mm / 295cm) kosztują od 4,50 do 4,75 zł/szt. Grubsze tyczki (28 – 30 mm) są nieco droższe. Kosztują one najczęściej 4,80 – 4,90 zł/szt. Warto dodać, że dostępność grubszego produktu jest ograniczona, a popyt przeniósł się na cieńsze tyczki.

Wysokie ceny sprawiły, że popyt na tyczki bambusowe nieco spadł. Część sadowników zamiast nich wybrała drewniane paliki. Jednak ceny drewna i popyt wpływają również na wzrosty cen zwykłych, drewnianych kołków. Sadownicy również decydują się na krótsze tyczki mocowane do dwóch drutów. W tym wypadku ceny najpopularniejszych tyczek (24 – 26 mm / 180 cm) wynoszą od 2,30 do 2,50 zł/szt.

Globalne problemy w transporcie morskim trwają już ponad rok. Ceny frachtu wpływają między innymi na ceny tyczek bambusowych używanych w sadownictwie. Niestety koszty transportu z Chin jak na razie nie spadają. Od importerów otrzymujemy sprzeczne informacje. Jedni mówią, że transport morski jeszcze zdrożeje. Inni informują nas, że armatorzy zapewniają o stabilizacji, a także delikatnych spadkach ceny frachtu z Chin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here